Gayrettepe
Yabancı Dil Kursu

Success! Your message has been sent to us.
Error! There was an error sending your message.
Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.

Arapça

Arapça konuşan ülkelerle yakın komşu olmamız ve Arap ülkelerinin Dünya’da gittikçe daha geniş bir ekonomik pay almasıyla beraber birçok sektörde Arapçanın önemi artmıştır. Büyük oranda mühendislik ve petrol sektörlerinde çalışan kişiler bu dili öğrenerek işlerini ve kariyerlerini bir adım ileri taşıyor.

Arapça Öğrenmek

Ortadoğu, Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika’da konuşulan Arapça, dilimizle kesişen birçok kelime bulundurur. Arabiyyet-ül Fushâ (Fasih, Düzgün Arapça) anlamına gelen Standart Arapça, tüm Arap devletlerinin resmî dili olduğu için milyonlar tarafından konuşuluyor. Özellikle İran’da, hatta Türkiye’de Arap azınlıkların kullandığı birçok dil Arapça’nın farklı lehçelerinden meydana gelir.

 

Arap dilinin kullandığı alfabe 28 harften meydana gelir. 28 Harf olmasına rağmen, bu harfleri oluşturan şekil sayısı 17’dir. Kur’an-ı Kerim’de kullanılan dil, standart Arapçadır. Ancak uluslararası olarak akbul edilen modern arapça, bu dilden farklılaşır. Farklılaşmaya rağmen oldukça büyük yakınlıklar ve aynılıklar bulundurduğu için Arapça İslami açıdan büyük önem taşır. Arapça dili, 1974’de Birleşmiş Milletler tarafından altıncı resmî dil olarak kabul edilmiştir.

Arapça Eğitimi

“GTI/Edremit Yabanci Hoca olarak, öğrencilerimizin hem Arapça konuşmasına hem de yazmasına yardımcı oluyoruz. Dinleme ve konuşma odaklı ilerleyen derslerde üst düzey Arapça öğretiyoruz, böylece öğrenciler kursu bitirdikleri zaman rahatlıkla Arapça konuşabiliyor, iletişim kurabiliyor.

Yabancı dil eğitiminde uzun yılların verdiği tecrübeyle ve alanında uzman, deneyimli eğitmenlerle bire bir veya en fazla 3 kişilik Online sınıflarda ders olanakları sunuyoruz. Derslerimiz uzman Arap ve Türk eğitmenler tarafından veriliyor ve ders materyalleri özenle seçiliyor. Güncel eğitim sistemleriyle sürekli güncellediğimiz eğitim modülümüz, öğrencinin en kısa zamanda en etkili şekilde gelişmesini hedefliyor.