Gayrettepe
Yabancı Dil Kursu

Success! Your message has been sent to us.
Error! There was an error sending your message.
Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.

TOEFL

TOEFL sınavı, ana dili İngilizce olmayan kişlerin İngilizce yeterlilik seviyesinin ölçüldüğü, uluslararası geçerliliği olan bir sınavdır. New Jersey merkezli ve ETS tarafından düzenli olarak dünyanın her tarafında eşzamanlı düzenlenen bu sınav birçok kuruluş tarafından gerekli görülür. TOEFL yalnızca eğitim değil, iş dünyasında da uluslararası alanda çalışan herkesin bir gün ihtiyaç duyacağı bir sınavdır. Sınav 4 saat 30 dakikadan oluşur. TOEFL sınavına hazırlanmak isteyen herkesin en az upper-intermediate seviyesinde olması oldukça önemlidir. GTI olarak biz, TOEFL’a hazırlanan öğrencilerimize stratejik ve planlı bir yaklaşımla sınavın her bir bölümünü nasıl tamamlayacakları konusunda yol gösteriyoruz. 2 yıl geçerliliği olan bu sınav, birçok kurum tarafından kabul gören ve kritik öneme sahip bir sınavdır.

 

TOEFL Sınavına Kimler Katılabilir?

TOEFL sınavına katılmak iin aranan bir şart yoktur. İngilizce seviyesi yeterince ilerlemiş herkes TOEFL sınavına katılabilir. Herhangi bir millet veya yaş sınırı bulunmaz. Üniversitelerde yabancı dil okuyacaklar, yurtdışında eğitim alacaklar ve yüksek lisans yapacaklar başvuracakları kuruma TOEFL belgelerin sunmakla yükümlüdür. Aynı şekilde bankacılıktan tıbba birçok sektörde İngilizce yeterliliğini kanıtlamak için TOEFL kullanılır. Bu sertifika üniversite kabullerinde, hazırlık atlamada, işe kabul şartlarında ve dil tazminatı hak edilişinde kullanılabilir.

 

TOEFL Sınavında Geçerli Puan Nedir?

TOEFL sınavı yıllar içerisinde süregelen sistemini birçok kez değiştirmiş, farklı puanlama ve sınav formatları uygulamıştır. Bu sınavlar sonucunda ortak bir yeterlilik kararı olmasa da, genelleşmiş bazı skorlar mevcut. Bu skorlarda en çok karşımıza çıkan ise 550 puandır. Bu skor, TOEFL PBT sonucu olarak bilinir ve oranandığı zaman ortalama skor 79 olarak hesaplanır. GTI kurumlarımızda öğrencilerimizi TOEFL’a olabilecek en stratejik ve verimli şekilde hazırlayarak minimum 79 almalarına özen gösteriyoruz.