Gayrettepe
Yabancı Dil Kursu

Success! Your message has been sent to us.
Error! There was an error sending your message.
Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.

Rusça

Rusça, 30 farklı Slav ülkesinde konuşulan ve dünyanın en yaygın dillerinden birisidir. Bu ülkelerin yarısından fazlasında anadil, kalanlarında ikincil anadil olarak konuşulması, dünya çapında ilgi görmesini sağlamıştır. Türkiye’de Rusça öğrenmek isteyen insan sayısı geçtiğimiz yıllarda 5 milyon’u aşmıştır. İş dünyasında da Rusça konuşan ülkelerin etkisini artırmasıyla birlikte, bu dili öğrenmek gittikçe daha da idealleşiyor.

Türkiye’de hizmet ve turizm sektöründe çalışan birçok insan da Rusça öğrenmek istemektedir. Yılda ortalama 8 milyon Rus turiste ev sahipliği yapan sahil kesimlerinde Rusça bilmek önem arz etmektedir. Birçok insanın rusça öğrenmek istemesinin bir diğer nedeni de gelişen teknolojide kuşkusuz Rusya’nın payıdır.

Rusça bilmek, iş kurmak isteyen ya da kariyer basamaklarını hızla tırmanmayı hedefleyen bireylerde kuşkusuz birçok avantaj sağlamaktadır. Dünya’da 300 milyonu aşkın kişiden oluşan bir pazarın Rusça konuştuğu göz önüne alındığında, birçok sektörde önemli konuma gelmiş bu dili bilmek kariyer açısından büyük önem arz etmektedir. Özellikle teknoloji ve turizm sektörünün büyük bir kısmını bünyesinde barındıran Rusya’ya yerleşecek insanlar da Rusça öğrenmektedir.

33 harflik Kiril alfabesini kullanan Rusça, öğrenmesi diğer dillere oranla daha zor görülür. Ancak bunun aksine, Türkçe’yle birçok yakınlığı ve benzerliği bulunan Rusça bu bakımdan avantaj sağlamaktadır. Sıkı çalışma ve planlı, güçlü bir eğitim sistemiyle kısa sürede Rusça eğitiminizi tamamlayabileceğinize inanıyoruz.

 

Yabancı Öğretmenlerle Online Özel Derslerimiz

Çeşitli sebepler nedeniyle Rusça öğrenme programlarımıza devam edemeyen ya da katılamayanlar için ihtiyaca göre hazırladığımız eğitim programları, planlı özel dersler olarak verilebilir. Diğer dillerde de olduğu gibi Rusça için de özel ders talep edebilirsiniz. Size özel atanacak olan eğitim danışmanıyla birlikte eğitiminize karar vereceğiniz tarih, gün ve saatlerde Rusça özel derslerinize başlayabilirsiniz. Özel dersler isterseniz aile ya da arkadaş grubunuzla da gerçekleştirilebilir. Yoğun yaşam temposundan dolayı grup kurslarına gelemeyen öğrenci adayları için, özel dersler büyük rahatlık sağlamaktadır.