Gayrettepe
Yabancı Dil Kursu

Success! Your message has been sent to us.
Error! There was an error sending your message.
Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.

YDS

GTI olarak biz, YDS sınavına hazırlanan adayların ihtiyaçlarını anlıyor ve buna göre eğitim modülümüzü oluşturuyoruz. Özel hazırlık programlarımız yardımıyla genel İngilizce eğitiminden farklı olarak soru tiplerine odaklı bir eğitim vererek kişinin gramer ve analiz yeteneklerini geliştiriyoruz. Sınav mantığı en iyi Türkçe şekilde aktarıldığı için genel İngilizce kurslarımızın aksine YDS kursları Türk öğretmenler tarafından verilse de, bu eğitmenler alanında uzman, başarısını kanıtlamış kişilerdir.

YDS kursu eğitimimizde öğrencilerin İngilizce seviyesinin başta Intermediate olması önem arz ediyor. Bu şekilde, kursun hızlı ve güçlü temposunu yakalayacağınızdan emin oluyoruz. Derslerimiz genel olarak 4 basamaktan oluşuyor ve her bir basamak sınavın derin analizini içeriyor.

 

  1. Gramer

İlk olarak YDS’ye girecek adayların gramer bilgisinin hat safhada olduğundan emin oluyoruz. Dili parçalara ayırarak bütün yapısına hakim olmak, YDS’de başarılı olmanın en büyük anahtarı. Güçsüz bir gramer ile YDS sınavının neredeyse yarısı çözülemez. Bu yüzden gramer eğitimini sıkı ve kaliteli tutarak, yapacağınız net sayısını önemli oranda artırıyoruz.

 

  1. Vocabulary

 

Bu bölümdeki çalışmalar, İngilizcenin kelime yapısını ve özelliklerine yönelik eğitimi kapsıyor. İngilizce içerisindeki kelimelerin büyük bir kısmı latince ve yunanca ön ve arka eklerden oluşuyor. Bu eklerin bilinmesi, aslında birçok kelimeyi öğrenmekte yardımcı. Bu yüzden GTI olarak verdiğimiz eğitimde size düz bir şekilde kelime ezberletmekten ziyade kelimelerin oluşma mantığını öğreterek bir ek ile onlarca kelimeyi öğretiyoruz. Aynı şekilde sınavda sık karşınıza çıkabilecek kelimelerden oluşturduğumuz listeleri sizlere sunarak vocabulary kısmının büyük bir bölümünü tamamlıyoruz.

 

  1. Reading Comprehension

 

Okuduğunu anlamak, YDS sınavının üçte birine tekabul ediyor. İletişim ve anlama becerilerine büyük önem verdiğimiz kurumumuzda, profesyonel eğitmenlerimizle birlikte birçok okuma ve analiz egzersizi yapıyoruz. Böylece sınavda karşınıza çıkabilecek uzun paragrafları nasıl parçalara böleceğinizi ve analiz edeceğinizi öğreniyorsunuz. Paragraflardaki küçük detayları şıklarla bağdaştırarak en kısa sürede soruyu çözmenizi sağlayacak tüyolar veriyoruz. Metnin ana fikrini yakalama, cümle çalışması ve kelime tahmini gibi bütün soru tiplerini kapsayan Comprehension bölümümüzde analiz yeteneklerinizi geliştiriyoruz.

 

  1. Soru Tipleri

 

YDS kursu ve sınavlarına özel olarak tasarlanmış soru tipleri, yıl geçtikçe kendini belli eder. Biz her yıl çıkan sınavları analiz ederek bir örüntü haline gelmiş soru tiplerini topluyoruz ve sizin de karşınıza çıkacağını düşündüğümüz soru tiplerini güçlü bir şekilde kavramanızı sağlıyoruz. Bu bölümde her soru tipi ayrı ayrı ele alınıyor, analiz ediliyor ve her birinin çzüm teknikleri tartışılıyor.