Gayrettepe
Yabancı Dil Kursu

Success! Your message has been sent to us.
Error! There was an error sending your message.
Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.

Junior Almanca

Kurumlarımızda dil öğrenimini her yaş için destekliyoruz. Yine de, erken yaşta öğrenilen dillerin kişiye büyük bir avantaj sağladığı bilinen bir gerçek. Birçok araştırma gösteriyor ki, beyin gelişimi tamamlanmadan öğrenilen diller kişinin anadili olmaya daha yakın. Bu yüzden, yaş ilerledikçe yabancı dil öğrenmenin zorlaştığı göz önüne alındığında, çocuklarınız için özel kurslar da oluşturuyoruz.

Ülkemizde Almanca eğitimi birçok devlet okulunda ve özel lisede ikinci dil olarak verilse de, öğrencilerin neredeyse hiçbiri Almanca kendini tanıtmanın ötesine geçemiyor. Üzülerek bildiriyoruz ki, gramer ve kural odaklı bu Almanca eğitimi çocukların yaratıcı ve heyecanlı doğalarını göz ardı eden, eskimiş eğitim sistemlerinden oluşuyor. GTI/Edremit Yabanci Hoca olarak biz Almanca öğrenirken çocuklarla konuşma pratiklerinin ön planda tutulması gerektiğini düşünüyoruz. Bu yüzden kurumlarımızda çocukların kişisel ihtiyaçları ve ilgi alanları göz önüne alınarak onlarla Almanca konuşma egzersizleri gerçekleştiriyoruz ve öğrenim süreçlerini olabildiğince doğallaştırıyoruz.

Son araştırmaların da gösterdiği gibi, dil öğreniminin büyük bir kısmı konuşma becerisine bağlı. Bunu göz önüne alarak oluşturduğumuz Junior Almanca sınıfları az kişilik, bire bir iletişimin ön planda olduğu gruplardan oluşuyor. İşinde uzman, çocuklarla iletişimi gelişmiş öğretmenlerle çalışarak öğrencinin dikkatinin daima derste olmasına özen gösteriyoruz. Junior Almanca derslerimizin sonunda çocuklarınız iletişim seviyesi yüksek ve Alman kültürüne hâkim bireyler olarak hayatlarına devam ediyorlar.