Gayrettepe
Yabancı Dil Kursu

Success! Your message has been sent to us.
Error! There was an error sending your message.
Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.

İngilizce Okuma Yapın

Bir dili öğrenmenin en verimli yollarından biri okumaktır. İngilizce kitap okumayı deneyin. Kendi seviyenize uygun bir kitap bulun. Ayrıca başlangıç için daha önce Türkçesini okumuş olduğunuz bir kitabın İngilizcesini okumak çok faydalı olacaktır. Beğendiğiniz kelime ve kalıpları not alın. İlginizi çeken dergilere göz gezdirin. Birçok dergiye online erişim mümkün! Yapacağınız araştırmaları İngilizce olarak yapmaya çalışın. Zamanla hem kelime bilginize büyük katkısı olduğunu hem de pratikleştiğinizi fark edeceksiniz. 

 

İngilizce Dinleyin

Dil öğrenmenin en verimli yolu dinlemektir. Dinlediğiniz her şeyi İngilizce dinlemeye çalışın. İngilizce müzik dinleyin, ufak adımlar gibi görünse de dile aşinalığınızın arttığını fark edeceksiniz. İzlediğinizi dizi ve filmleri dublajlı izlemeyi bırakın, Türkçe alt yazılı izleyin. Daha çok kelime öğreneceksiniz ve özellikle diziler sayesinde günlük konuşmaya aşina olacaksınız. İlginizi çeken konularda podcastler dinleyebilirsiniz. Sevdiğiniz ünlülerin konuşmalarını dinleyebilirsiniz.

 

İngilizce Günlük Yazın

Yazmak öğrenmenin pekişmesi açısından çok önemlidir. Özellikle eğer yazarak öğrenen biriyseniz, bu madde çok işinize yarayacak. Öğrenirken devamlılık çok önemli, her gün yazmayı unutmayın. Gün sonunda gününüzün nasıl geçtiğini, duygularınızı, ne isterseniz yazabilirsiniz. Böylece kendinizi daha iyi ifade etmeye başlayacak, konuşmanız için de gelişim göstermiş olacaksınız. İngilizce düşünmeye başlayacaksınız.

 

İngilizce’yi Hayatınıza Dahil Edin

Kendinizi dile maruz bırakın. Telefonunuzun ve bilgisayarınızın dilini İngilizceye çevirebilirsiniz. Çok kullandığınız ve öğrenmekte güçlük çektiğiniz kelimeleri not kağıtlarına yazıp gözünüzün göreceği yerlere yapıştırabilirsiniz. Sürekli onlara maruz kalmak öğrenmenizi sağlayacaktır. 

Kurslar

Eğer profesyonel bir yardım almak istiyorsanız, halihazırda bulunan kurslara katılabilirsiniz. Deneyimli eğitmenler aracılığıyla dilinizi kısa sürede geliştirebilirsiniz. Ayrıca evinizden kolayca erişebileceğiniz online İngilizce kurslarına da katılabilirsiniz.

Mobil Uygulamalar

Hem eğleneyim hem öğreneyim diyorsanız bu yöntem tam da size göre. Dil öğrenme uygulamaları kullanın. Evde, otobüste, hatta iş molanızda bile ufak bir vaktinizi ayırarak İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Mobil uygulamalar aracılığıyla konuşma, dil bilgisi, kelime, neye ihtiyacınız varsa onun üzerinde çalışabilirsiniz. Birçok İngilizce konuşma uygulaması bulunmakta. Vakit kaybetmeyin ve hemen göz gezdirin!

 

Mektup Arkadaşı Edinin

Hem yazarak hem iletişim kurarak öğreneceksiniz. Dilerseniz sosyal medya aracılığıyla dilerseniz internet üzerinden sitelerden araştırarak kendinize İngilizce mektup arkadaşı bulabilirsiniz. Bu sayede hem yeni kültürler tanıyacaksınız, hem arkadaş edineceksiniz hem de İngilizcenizi inanılmaz derecede geliştireceksiniz. İletişim öğrenmenin en büyük anahtarıdır. Kurabildiğiniz kadar insanla iletişim kurun. Bunun için ana dili İngilizce olan insanlarla iletişime geçebilirsiniz, veya sizin gibi ana dili İngilizce olmayan ancak geliştirmek isteyen insanlarla birbirinize yardımcı olabilirsiniz.

 

Kendinizi Dinleyin

Konuşma becerinizi geliştirmek istiyorsanız ve pratik yapacak kimseniz yoksa, kendinizi kaydedin. Dilerseniz kameranın karşısına geçip biriyle sohbet ediyormuşçasına anlatın. Gününüzü anlatın veya herhangi bir şey paylaşın. Daha sonra kendinizi dinleyin. Bu sayede eksiklerinizi görecek ve onları düzeltme fırsatı bulacaksınız.