Gayrettepe
Yabancı Dil Kursu

Success! Your message has been sent to us.
Error! There was an error sending your message.
Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.

Dünya üzerinde 7 binden fazla dil bulunur. Bu nedenle gerek iş ilişkileri gerekse sosyal ilişkileriniz açısından yabancı dil bilmek çok önemlidir. Düzenli bir çalışma ve emekle, dilerseniz halihazırda bulunan yabancı dil kurslarına katılarak bu başarıyı elde edebilirsiniz. İşte yabancı dil öğrenmenin avantajları;
 

Öğrencilik Hayatı

Yabancı bir dil öğrenmek, özellikle yurtdışında eğitim almayı düşünenler için büyük bir avantajdır. Bunun yanı sıra yabancı bir dil bilmek alanınızda diğerlerinden öne çıkmanızda etkilidir. Bunun sayesinde daha fazla araştırma yapacak ve bilgi sahibi olacaksınız. Aynı zamanda, yabancı dil bilmek iş hayatına atılacağınızda hem uluslararası hem yerel şirketlerde iş bulmanızda yardımcı olacak, önünüzü açacaktır. 

İş hayatı

Yabancı dil öğrenmek sizi her alanda olacağı gibi iş hayatında da öne çıkarır. Dünya giderek globalleştiğinden, işverenler dünyanın her yerinden insanlara hizmet vermek amacıyla yabancı dil bilen bireyleri bünyelerinde görmek isterler. Günümüzde çoğu iş başvurusunda bir dil bilmek hemen hemen zorunlu iken, birden fazla dil bilmek ise sizi rakiplerinizden ayıracaktır. Bu nedenle yabancı bir dil öğrenmek için zaman kaybetmeyip, bir an önce başlamak sizin için en avantajlısı olacaktır. 

İletişim

Yabancı dil bilerek, daha fazla insan ve kültür tanıyabilir, deneyimleyebilirsiniz. Böylece seyahat ettiğiniz ülkelerde de avantajlı olursunuz. İngilizce dünya üzerinde en çok konuşulan diller arasında yer alırken, bunun yanında Fransızca, Almanca ve İspanyolca gibi diller öğrenmek size bambaşka kültürlerin kapısını açacak, genel kültürünüzü geliştirecektir. 

 

Beyin Gelişimi

Tamamen yeni bir dil öğrenmek beyin gelişimi açısından büyük önem taşımaktadır. Yapılan araştırmalara göre, yeni bir dil öğrenmek beynin özellikle de hafıza ile ilgili alanlarının gelişmesinde büyük rol oynamaktadır. Ayrıca dil öğrenmek beyin kaslarını geliştirmeye yardımcı olduğundan, alzheimer gibi oluşabilecek beyin hastalıklarını önlemede de etkilidir. 

Bakış Açısı

Yabancı bir dil öğrenmek ufkunuzu çok büyük oranda açacak ve size yeni deneyimler yaşatacaktır. Öğrendiğiniz dilin kültürünü öğrenecek ve vizyonunuzu genişletecektir. Hiç bilmediğiniz bir dili ve kültürü tanımak, açık görüşlü ve gelişmiş bir birey olma yolunda atacağınız en önemli adımlardan biridir. 

 

Dil Öğrenme Yeteneği

İkinci bir yabancı dil öğrendikten sonra dil öğrenme kabiliyetiniz artacaktır. Böylelikle ilgi duyduğunuz ve size her alanda avantaj sağlayacak dünya dillerinden bir yenisini öğrenmeye hazırlanabilirsiniz. Dünya üzerinde İngilizce’den sonra en çok konuşulan bir diğer dil İspanyolcadır. Bu listeyi Almanca, Rusça ve Japonca takip etmektedir. 

 

Özgüven

Yabancı bir dil öğrenmek büyük bir başarıdır. Bu başarıyı elde ettiğinizde bir adım önde olduğunuzu bilecek, ve gelecek başarılarınız için motivasyon sahibi olacaksınız. Dünyaya ve olaylara daha geniş bir pencereden bakmayı öğreneceksiniz. Ayrıca yabancı bir dil öğrenmek anadilinize de katkı sağlayıp kelime haznenizi genişletmenize yardımcı olacaktır. Dil öğrenmek için hiçbir zaman geç değildir. Yeterli ve düzenli bir çalışmayla istediğiniz her dilde yetkinliğe sahip olup onun avantajlarından faydalanabilirsiniz.