Gayrettepe
Yabancı Dil Kursu

Success! Your message has been sent to us.
Error! There was an error sending your message.
Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.

Yapılan araştırmalara göre globalleşen dünyada öne çıkmanın yollarından en önemlisi yabancı bir dil öğrenmek. Ülkemizde üniversite mezunlarının sayısı gitgide artarken iyi bir iş bulma şansı da giderek azalıyor. İş başvurularında bir yabancı dil bilmek neredeyse zorunlu hale geldi. Bunun yanında ikinci bir yabancı dil bilmek ise sizi bir adım daha öne çıkaracak, başvurduğunuz pozisyona hak kazanmanıza yardımcı olacaktır. Dil öğrenmek için hiçbir zaman geç kalmış değilsiniz, ilginizi çeken ve size avantaj sağlayacak bir dünya dilini öğrenmeye vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz!

 

Eğitim Hayatı

Yabancı bir dil bilmek sizi alanınızda diğerlerinden ayıracak ve bir adım öne çıkaracaktır. Eğitim hayatınız devam ederken kendinize yapabileceğiniz en büyük iyiliklerden bir tanesi ilginizi çeken bir yabancı dilde yetkinliğe sahip olmaya çalışmaktır. Bu hem size eğitim hayatınızda hem de eğitim hayatınız sona erdikten sonra atılacağınız iş hayatında avantaj sağlayacaktır. Yöneleceğiniz piyasaya göre değişkenlik göstermekle birlikte; başta İngilizce olmak üzere, Almanca, Fransızca, Çince, Japonca ve İspanyolca en çok talep gören dillerin başında gelmektedir. 

Ayrıyeten yurtdışında eğitim almayı planlıyor iseniz yabancı dil bilmeniz şarttır. İngilizcenin yanında bir yabancı dil daha bilmek sizi üst sıralara çıkaracaktır. Bu sayede burs imkanlarından da yararlanabilirsiniz. 

 

İş Hayatı

Bir yabancı dili iyi seviyede bilmek, iş hayatında da sizi diğerlerinden ayıracak ve size yeni kapılar açmada yardımcı olacaktır. Üniversiteden mezun olup iş hayatına atılacağınızda, özgeçmişinize bir, hatta birden fazla yabancı dil bildiğinizi yazmak sizin için çok avantajlı olacaktır. İş hayatında yabancı bir dilde yetkinliğe sahip olmak önünüzü açacaktır. Bu sayede uluslararası bağlantıları olan bir şirkette bir pozisyona sahip olabilirsiniz. İdeallerinize ulaşma yolunda yabancı bir dil öğrenmek en büyük adımlardan biridir.

 

Dünya Görüşü

Birden fazla dilde yetkinliğe sahip olmak, sizi bambaşka bir insan yapacaktır. Yeni bir dil öğrenmek, size o dilin kültür kapılarını açacak, muhteşem deneyimler yaşatacaktır. Yeni insanlarla tanışıp, yeni bakış açıları kazanacaksınız. Yabancı bir dil öğrenmek daha açık görüşlü ve farkındalığı yüksek bir birey olmanıza katkı sağlayacaktır. Tüm bunlar ideallerinize ulaşma yolunda yanınızda olacak avantajlardır. 

 

Hafıza

Hiç bilmediğiniz bir dil öğrenmeye başlamak, size bambaşka bir dünyanın kapılarını açacaktır. Yeni kelimeler öğrenmek ve o dilin yapısını öğrenmeye çalışmak hafızanızı güçlendirmede de etkili olacaktır. Beyninizi daha çok ve sık çalıştırmanıza sebep olacak, ve sizi alzheimer benzeri hastalıklardan koruyacak, ve sizi zinde tutmaya yardımcı olacaktır.

 

Genel Kültür

Yabancı bir dil öğrenmenin en büyük faydalarından biri de genel kültürünüze katkı sağlamaktır. Yeni bir dil öğrenerek o dildeki sanat, tarih ve edebiyat alanındaki önemli gelişmeleri, başyapıtları araştırıp takip edebilirsiniz. O dile ve kültüre ait sanat eserlerinden haberdar olacaksınız. Bu sayede dünya görüşünüz genişleyecek ve yeni şeyler öğreneceksiniz.