Gayrettepe
Yabancı Dil Kursu

Success! Your message has been sent to us.
Error! There was an error sending your message.
Bilgi Formunu Doldurarak, Yasal Uyarı/Kullanım Şartlarını Kabul Ediyorum.

İngilizce öğrenmek hemen hemen hepimizin kendine koyduğu hedeflerden bir tanesidir. Eğer siz de İngilizce öğrenmek istiyor, nereden ve nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız, sizin için İngilizce öğrenmenin En Verimli Yollarını derledik! 

İngilizce’yi Hayatınıza Dahil Edin

Bir dil öğrenmek için o dile devamlı olarak maruz kalmanız gerekir. Kendinizi İngilizce’ye maruz bırakın. İngilizce’yi sıkılmadan öğrenmenin birçok yolu var. Tam bir film/dizi aşığıysanız bu öneri sizin için. Bu yolla İngilizce’yi eğlenerek öğrenebilirsiniz! Bir dil öğrenirken dinlemek o dile aşina olmak için en faydalı yöntemlerden biridir. Örneğin bebekler ebeveynlerini dinleyerek öğrenirler. Bu nedenle başlangıç olarak izlediğiniz film ve dizileri hatta ufak videoları Türkçe dublajla izlemek yerine Türkçe altyazıyla izleyebilir, böylelikle konuşmaları İngilizce olarak dinleyip öğreniminize katkı sağlayabilir, özellikle günlük dile alışabilirsiniz. Dizi/film izlemenin yanı sıra, keyif alarak İngilizce müzik veya ilginizi çeken konularla ilgili podcastler dinleyebilirsiniz. Herhangi bir işle meşgulken bir yandan İngilizce müzik veya podcast dinleyerek dil öğreniminize katkıda bulunabilirsiniz.

İngilizce Eğitim Alın

Verimli, düzenli ve pratik bir şekilde İngilizce öğrenmek için İngilizce kurslara katılabilirsiniz. İngilizcenizi geliştirmek, kısa sürede dile hakim olabilmek için deneyimli eğitmenlerden yardım almak süreci hızlandıracak ve daha verimli hale getirecektir. Öncelikle ne için İngilizce öğrenmek istediğinizi belirleyin; genel olarak dile hakim olmak mı istiyorsunuz, yoksa iş hayatında öne çıkmak mı?  Neden dil öğrenmek istediğiniz konusunda hedefinizi belirledikten sonra dilerseniz bir Genel İngilizce kursuna, veya isteğinize göre bir İş İngilizcesi kursuna katılabilirsiniz. 

Dil öğrenmek için hiçbir zaman geç kalmış değilsiniz, ancak ne kadar erken yaşta başlarsanız o kadar çok verim alırsınız. Eğer bir ebeveynseniz, çocuğunuza verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri onun bir dil, özellikle İngilizce öğrenmesini sağlamaktır. Bunun için Çocuklar için İngilizce Kurslarına göz gezdirebilirsiniz. Bu kurslar aracılığıyla çocuğunuz eğlenerek İngilizce öğrenecek ve hayata bir adım önde başlayacaktır.

Eğer bir kursa gitmeye vaktiniz yoksa endişelenmeyin, evde İngilizce öğrenebilirsiniz! Özellikle evde daha çok vakit geçirdiğimiz bu zamanlarda, Online Eğitimlerle evinizden İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bu eğitimlerle yorulmadan, uzman bir eğitmen aracılığında İngilizcenizi kısa sürede geliştirebilirsiniz. 

 

İngilizce Pratik Yapın

Pratik yapmak dilinizi inanılmaz derecede geliştirecektir. Başlangıçta zorlansanız da gelişiminizi görmek sizi motive edecek. Pes etmeyin. Bunun için İngilizce konuşma dersi almayı deneyebilir, İngilizce öğrenmek isteyen bir yakınınızla pratik yapabilir, halihazırda bulunan İngilizce öğrenme aplikasyonlarından yararlanabilirsiniz. Hatta İngilizce konuşurken kendinizi kaydedip, daha sonra dinleyip eksiklerinizi görmeye çalışabilirsiniz.

 

Öğrenmeye Ara Vermeyin

İngilizce öğrenmenin püf noktası düzenli olarak çalışmak ve özen göstermektir. Ufak adımlarla da başlasanız öğrendiklerinizin pekişmesi ve unutmamanız adına her gün vakit ayırmaya özen gösterin. Müzik dinleyecekseniz İngilizce dinleyin, bir video izleyecekseniz altyazıyla izleyin. Yapacağınız basit araştırmaları İngilizce yapmaya çalışın. Telefonunuzun dilini İngilizce yapabilir, oyunlar oynayabilirsiniz. Bunlar küçük adımlar gibi görünse de zamanla mutlaka işe yaradığını ve öğrenmeye başladığınızı göreceksiniz!